MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stol 1466285
*
nr 146 6285
Stol
gustaviansk stil, förgylld
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2002
kl 16:00:00
- Läs mer...
Dantestolen
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gustaviansk stil gustavianska gustavianskt gyllene karmstol karmstolar stol stolar
-
8096 Fåtöljer
Ett par, vit tygklädsel, löstagabar sits
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:42
-
6450 Stolar
ett par, 1800-tal
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56
-
6518 Stolar
ett par, barock, omklädda
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:54
*
Stol
nr 146 6285
Stol
gustaviansk stil, förgylld
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2002 |
- Läs mer...
Dantestolen
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gustaviansk stil gustavianska gustavianskt gyllene karmstol karmstolar stol stolar
-
8096 Fåtöljer
Ett par, vit tygklädsel, löstagabar sits
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:42 -
6450 Stolar
ett par, 1800-tal
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56 -
6518 Stolar
ett par, barock, omklädda
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:54



